Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj 2.část

2. 4. 2012

Co víte  o „ Českém dni proti rakovině " ?

 Jako každý rok tak i letos  organizujeme v Havířově " Český den proti rakovině dříve   Květinový den

Tato letošní  veřejná sbírka je už šestnáctá.

 Opět budeme nabízet  spolu se studenty středních škol  žluté květinky měsíčku lékařského, letos s oranžovou stužkou.

Ke každé květince budeme dávat letáček o prevenci a důležitosti preventivních vyšetření. Letos jsou letáčky směrovány na prevenci onemocnění ledvin.

 Velmi důležité je, aby si všichni v rodině uvědomili zodpovědnost za své zdraví a  absolvovali všechny preventivní prohlídky.

 

 Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Za nabízené květinky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině , tj. na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických center, na co konkrétně výtěžek jde  si můžete přečíst na www.lpr.cz

Doufáme ve vstřícnost havířovské veřejnosti v době konání sbírky. Děkujeme

 

Centrum pomoci pro onkologické pacienty

Provozujeme několik let. Dříve jsme měli pravidelné služby v našich prostorách , ale po přestěhování jsou  jen dle telefonické domluvy.

Pokud  máte nějaké pochybnosti ohledně rekonvalescence a chcete si o tom pohovořit  s někým, kdo už má léčbu za sebou,  můžete si domluvit schůzku  na tel. č. 732 146 500.

Bývalé pacientky s osvědčením terapeuta Vám dovedou poradit a rozptýlit případné Vaše obavy. Nezůstávejte  se svými problémy sami.  Psychická pohoda je pro  Vaše uzdravení to nejdůležitější. Samozřejmě dodržujeme lékařské tajemství.

Pamatujte si:

Díky nemoci známe hodnotu zdraví,

díky zlu hodnotu dobra,

díky hladu sytost a

díky únavě odpočinek

 

Přednášky v roce 2011

 V loňském roce jsem uskutečnila jen 8 přednášek na téma : „Prevence nádorového onemocnění prsu a nácvik techniky  samovyšetření“  pro celkem 218 žen a dívek.

Vždy mě těší zájem žen o toto téma, protože  samovyšetření je tou nejlevnější a nejdostupnější prevencí,  kterou si žena může dělat sama v klidu svého domova.

 
V letošním roce jsem uskutečnila zatím jen 2 přednášky na toto téma, ale setkala jsem se také s názorem, který mě vůbec netěší. První přednášku jsem měla v CVA  dne 7.3.2012

 Na přednášku přišlo jen  6 žen. Přestože pán který měl službu  zval ženy které tam v klubovně  měly schůzku, nepřišla ani jedna, jen vzkázaly že „ lépe je nevědět.“

 To mě teda dost mrzí, ne proto, že nepřišly, nebylo to a ani  to není  povinné, ale mrzí mne  přístup  k jejich vlastnímu zdraví

 Cílem přednášek je to, aby si ženy uvědomily zodpovědnost za své zdraví a snažily se pro své zdraví pokud mohou něco udělat.

S tímto názorem jsem se už setkala několikrát a musím říct, že vždy to byl názor části žen střední a starší generace.  Naopak mládež je k prevenci už vstřícnější, zajímají se o ni , vidím to když dělám přednášky na školách.

O to víc mne potěšilo když jsem 8.3. dělala přednášku v Petřvaldě, kde ženy slavily MDŽ a přesto si udělaly čas na edukaci.

Přednáška je zaujala, přestože to byly ve většině ženy střední a starší generace, jen byla škoda, že jsme zde  nemohly využít připravenou prezentaci a nemohly shlédnout krátký film o samovyšetření tak jako v Centru volnočasových aktivit.  Děkuji za pozvání a za zájem.

 

 

Kde nás najdete?

Každý čtvrtek  -  Centrum volnočasových aktivit,

Horymírova 9, Havířov – Město  /naproti nemocnice/

Jsme tady pro všechny pacienty s diagnozou  jakéhokoli  druhu nádorového onemocnění.

 

 

Nemusíte mít obavy, nemluvíme o nemocech, ale v případě potřeby dokážeme poradit,  povzbudit a pomoci.

 

Naši  dosavadní  sponzoři

 

 

 

                                         Tiskárna

                                                                                         Lasoň

Technické služby         Město Havířov                      Dolní Datyně

       Havířov                                                              

 

Zpravodaj je neprodejný, je pro potřeby členů klubu a pacienty v čekárnách v NsP Havířov na oddělení chirurgické ambulance,onkologie,hematologie.

V Havířově dne 2.4.2012

Zpracovala: Marčová Marta

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář