Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj 1/2013 - 1.část

29. 12. 2012

logo-inna-malinke-2.jpg       

 

                              INNA  o.s. Havířov

                                       onkologická organizace

                                            IČO : 22858644

 

Zpravodaj

č. 1/2013

 

 Motto

 

Skutečné přátelství je jako pevné zdraví,

stěží si uvědomujeme jeho hodnotu,

dokud o něj nepřijdeme....       

                                                     Charles Caleb Colton

 

 

Naši jubilanti:   Jitka B., Libuše P., Marta Ma.,

                           Marie K.,Marie B., Kristýna H.

 

 

Vše nejlepší , hodně zdraví, štěstí a spokojenosti po celý rok 2013 Vám přeje výbor organizace

PF 2013

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naše aktivity v minulém čtvrtletí

 

V polovině října jsme uskutečnily plánovanou akci s družební organizací Venuša v Liptovském Mikuláši. Byly jsme  vřele přivítány na  nádraží a kolegyně se o nás po celou dobu výborně staraly. Prohlédly jsme si

centrum města, synagogu, byly jsme se podívat i  v muzeu  kde jsme shlédly výstavku zajímavých  prací tělesně postižených osob. 

Potom jsme se jely ubytovat k vedoucí klubu Ince a po odpolední kávě jsme jely do Lázní Lúčky. Po procházce jsme se šly vykoupat do lázeňského termálu a pak jsme přijaly pozvání na výbornou večeři k Helence.

 

Další den jsme se aktivně zúčastnily jejich plánované akce „Den jabl´k“ , která je v LM už tradicí. Ve městě,   na poliklinice i v nemocnici  jsme nabízely zdarma jablíčka a propagační materiály o prevenci  nádorových onemocnění. Je to takové poděkování veřejnosti za to, že má zájem o prevenci a že přispívají finančně při „ Dni narcisů „ / obdoba našeho květinkového dne /. Tato akce se nám velmi  líbila.

 Odpoledne jsme jely na Pastierskou salaš, kde jsme ochutnaly žinčicu a  nakoupily sýry a  také korbačiky. Bylo krásně, sluníčko svítilo a posezení venku bylo velmi příjemné. Potom jsme se prošly po lese a sbíraly houby. Večer u Inky doma  jsme si popovídaly o všem možném .

Děkujeme tímto ještě jednou našim kamarádkám za pěkné přijetí a těšíme se na další společnou akci.

---------------------------------------------------------------------------

 

14.11.2012

se uskutečnilo  setkání zástupců  regionálních onkologických organizací v prostorách našeho klubu a domluvily jsme se na společné akci pro příští rok u nás v Havířově. Přijela děvčata z Karviné, Ostravy, Frýdku, Třince, Opavy, jen Jarmilka z Krnova se omluvila.

Společnou akci uskutečníme  u nás v Centru Volnočasových Aktivit  dne 11. července 2013 .    

 

4.12.2012

se uskutečnil takový malý výlet  do okolí, jely jsme do Ostravy , navštívily jsme  Miniatury světa na Černé Louce. Prohlédly jsme si vnitřní exponáty – modely lodí, obdivovaly a oceňovaly preciznost a trpělivost modelářů. Venku jsme si prohlédly miniatury a 7 starověkých divů světa.  Potom jsme odjely na ostravskou  Radnici kde byl pěkný výhled do okolí. Škoda jen, že byla velká zima , větrno a nesvítilo sluníčko. Měly jsme ještě naplánovaný výlet do ZOO,  ale byly jsme nuceny improvizovat a rozhodly se návštěvu ZOO odložit  až bude  lepší počasí.

Odjely jsme proto  do Orlové, do restaurace Výtopna s vláčkovou obsluhou, tam jsme si poseděly a popovídaly při svařáčku a dobrých specialitách.   

 

 

Informace pro zájemce o členství v klubu

- Klubové schůzky každý čtvrtek od 15 - 17 hodinm

-  Centrum pomoci: jen dle telefonické domluvy  tel. 732 146 500

---------------------------------------------------------------------------------------------------

6.12.2012

 Klubová schůzka začala jako vždy informacemi o dalších  aktivitách, potom jsme si promítly  fotografie z našeho úterního výletu a najednou nás vyrušilo klepání na dveře. Přišel Mikuláš a začal nadělovat dárečky, ale jen tomu kdo zazpíval, zarecitoval nebo řekl nějakou anekdotu. Všechny jsme dáreček chtěly a tak bylo velmi veselo.

Na další schůzce jsme si poslechly náš zpěv a  vtipy, protože jsem děvčata nenápadně  natáčela na mobil a bylo ještě veseleji, ale už bez dárečků.

 

  Adventní koncerty

 V našem klubu jsou děvčata, která zpívají v souboru “ Šárka” a informovaly nás o svých koncertech a samozřejmě , že jsme si je  byly poslechnout.

Atmosféra byla  jako vždy úžasná.

-----------------------------------------------------------------------------

Pokračování další příspěvek

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář