Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prevence nádorového onemocnění prsu

5. 3. 2019

Tento školní rok jsme se opět zapojily do kampaně "Zdravá prsa"  a přednášíme na školách o důležitosti prevence nádorů prsu a u mužů o důležitosti prevence nádorů varlat. Během února jsme uskutečnily přednášky v pěti třídách na SŠ kpt. Jasioka v Havířově - Suché a  ve třech třídách na SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb v Šilheřovicích. Protože jsme  samy prodělaly onkologické onemocnění a máme osvědčení školitele pro prevenci, víme o čem mluvíme. Máme zájem o to, aby hlavně mladé ženy prováděly pravidelně samovyšetření prsu od 18 let věku, to je v době, kdy jsou mladé a zdravé, aby poznaly tkáň svých prsů, a uvědomily si, že prs je žláza, a že tam hrbolky jsou a tak později v případě onemocnění by snadněji dokázaly najít nějakou případnou změnu. 

Děkujeme vedení škol, že považujíí prevenci za jednu z priorit a zařazují do výuky. Přednášky jsou zdarma a přizpůsobeny vyučovací hodině, kdy se žáci dozví užitečné informace, shlédnou film o technice samovyšetření prsu a nakonec si sami na maketě vyzkouší techniku samovyšetření prsu.

Tyto přednášky můžeme uskutečnit i u dospělé populace, můžeme přijít do různých organizací, klubů, či pracovních kolektivů, ke nás pozvou.

Vedoucí organizace :Marta Marčová

Telefonní kontakt : 732 146 500

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář