Jdi na obsah Jdi na menu
 


Samovyšetření - důležitá prevence

6. 7. 2019

Samovyšetření prsu je  nejlevnější a nejdostupnější prevence, protože ji můžeme provádět samy v klidu domova. Provádíme pravidelně  každý měsíc, druhý až třetí  den po skončení menstruace, kdy je napětí v prsou nejmenší.

Nejdříve se prohlížíme v zrcadle, zda máme prsa souměrná, zda nemáme zarudnutí, změny velikosti i tvaru prsu, důlkovatění, či zjizvení, či výtok z bradavky, nebo vpáčenou bradavku.

Samovyšetření začínáme v podpaží (ruka  na vyš. straně za hlavou) a třemi prsty, bříšky prstů provádíme tři krouživé pohyby s různě silnými přítlaky, lehce po kůži, druhý hlouběji do podkoží a třetí kroužek prohmátne prsní sval.

Začínáme v podpaží, vyšetřujeme směrem dolů a pak nahoru jako bychom malovaly. Nesmíme zapomenout na prostor mezi prsy a okolí  hrudní a klíční kosti, kde jsou uloženy uzliny, které mohou být zvětšeny, a pak  je důležité každou změnu nechat vyšetřit, protože včasný záchyt znamená záchranu života.

Zapamatujte si: 1. vyšetřujeme třemi prsty naplocho   2. Využíváme různý tlak

3. Jdeme shora dolů a pak nahoru    4. Prostor mezi prsy a kolem klíční kostí

5. Měnit polohu při vyšetření, vstoje, vleže na zádech i na boku.

Pokud máte zájem o přednášku i s filmem o samovyšetření,  stačí zavolat na 732 146 500 , rády přijedeme za Vámi a vyzkoušíte si techniku  samovyšetření na maketě. Přednáška je zdarma a trvá 45 minut i s filmem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář