Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd na Slovensko

28. 5. 2016

Tentokrát jsme naplánovaly zájezd na Slovensko a splnily jsme dvě plánované akce najednou. Každoroční zájezd a setkání s děvčaty z družební organizace Venuša z Liptovského Mikuláše.

Původně jsme plánovaly navštívit Budatínský zámek a Drotárské muzeum, ale tady nastal problém, protože se zámek rekonstruuje, měl být otevřen v dubnu, pak v květnu a nakonec bude snad hotov koncem července, proto jsme musely změnit program, ale hlavní cíl  navštívit lázně Rajecké Teplice zůstal.

Vyjeli jsme ve čtvrtek 26. května 2016 v 6.30 hodin ráno, a dorazili do Žiliny až  po 8. hodině a na autobusovém nádraží na nás čekalo 5 žen a 1 muž z Klubu Venuša.

Ještě jednou se jim  omlouváme, za mírné zpoždění, protože cestou  jsme uvízli ve dvou kolonách, před Čadcou a před Žilinou a oni na nás čekali už  od půl osmé.  Naštěstí jsme se  přes všechny překážky setkali. 

Po přivítání jsme  cestovaly do Čičman, nádherné dřevěné vesničky kde jsme se prošli, vyfotili památky, nakoupili suvenýry a pak pokračovali do Rajecké Lesné , kde je úžasný dřevěný  Betlém s pohyblivými figurkami, Byla to velmi pěkná podívaná a příjemný zážitek,

Potom jsme odjeli do Rajeckých Teplic a zde jsme se procházeli po skupinkách, nejdřív jsme se byli naobědvat, prošli jsme se parkem, prohlédli luxusní hotely, máme spousty fotografií, samozřejmě dám  postupně na  rajče net, kde si je můžete prohlédnout. Adresa je www.martajedna.rajce.net

Samozřejmě jsme nezapomněli navštívit i cukrárnu a dali si super kafíčko a závin.

Výlet se  vydařil na sto procent, protože počasí bylo skvělé okolo 25 stupňů, což bylo pro nás skoro neuvěřitelné, protože jsme  vyjížděli při zatažené obloze a cestou nám trochu sprchlo. Ale jak se říká "Desátá rozhoduje" .

Cestou domů jsme se rozloučili s našimi kamarády ze Slovenska. pan řidič je odvezl k vlaku a my jsme si udělali hodinovou přestávku v Žilině, prošli jsme se na náměstí, kde zrovna byly  městské slavnosti.  Vystupovala tam polská kapela, byly tam stánky s občerstvením a stánky drobných prodejců.

Zájezd jsme  zhodnotili jako velmi vydařený. Už se těšíme na další.

Děkujeme Magistrátu města Havířova, který nám uhradí 200 km dopravy a zbytek si uhradíme z vlastního rozpočtu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář