Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční schůze Aliance žen s rakovinou prsu

30. 11. 2014

Konference se konala ve dnech 21. a 22.11.2014 v Praze v klášteře Emauzy.

Konference byla zahájená písní - hymnou Aliance " Znovu se zrodit", kterou napsal Petr Rajchrt a David Hádl. Paní ředitelka nás mile přivítala  a začal časově náročný, ale skvělý program. Vystoupila zde spousta hostů se zajímavými přednáškami a jako vždy jsme se dověděly hodně zajímavých věcí a setkaly se zde s úžasnými lektory.

Vystoupila zde paní Jana Petrenko za Koalici zdraví, zástupce MZ - p. Ing. Tomáš Jung, dále paní Mgr. Storová Irena, zástupkyně ředitele  SUKL t.j. Státní ústav pro kontrolu léčiv se zajímavou přednáškou  i o tom jak se stanoví ceny léků a hovořila o práci  ústavu. Více se můžete dovědět na webu: www.olecich.cz a www.mzdr@cz

Také zde vystoupily mladé koordinátorky sekce Neviditelné ženy  a Bellis. Za "Nevidtelné  ženy " hovořila  Lucka Vojáčková  za nepřítomnou paní Martu Kostrovou. Je to sekce žen , které opět onemocněly dalším nádorovým onemocněním.

Velmi emotivní byl příspěvek vedoucí sekce paní Ing. Nicoly Samkové, která hovořila o atraktivitě, těhotenství, vztazích , sexualitě a nemoci v tak mladém věku, některé onemocněly aniž si stačily najít  partnery, mít děti a už je zdobí velké jizvy. Tato sekce vznikla před dvěma lety a už je jich 30 přihlášených z celé republiky, přestože mladé ženy nerady o své nemoci mluví a někde se registrují. Přesto se jim podařila neskutečná věc, nafotily kaledář , kterým chtějí dokázat, že přesto, že  je zdobí takové jizvy, přesto jsou krásné a mají chut do života. Jsou tam vyfoceny mladé ženy už od 19 - 36 let.

Milým hostem byla i nám dobře známá paní primářka onkologie z Motole paní MUDr. Skovajsová, hovořia o přednáškách a zmínila se i o tom, že ženy s implantáty se preventivně  vyšetřují stejně dobře, jako ženy bez implantátu.

Velmi hezké a veselé bylo povídání pana ředitele  Masarykova ústavu z Brna p. MUDr. Žaloudíka, hovořil i o tom, že některým  pacientkám které podstupují ablaci prsu, lze ihned dát implantát., což je úžasné a je vidět jak je zdravotnictví na vysoké úrovni.

Také jsme  si vyslechly i  vedoucí kanceláře ombudsmana paní Mgr. Kateřinu Havelkovou, která nás upozornila na co bychom si měli jako pacienti dávat pozor a na co se našich lékařů ptát. .

Jako překvapení nám zajistila paní ředitelka se svým skvělým týmem  návštěvu Muzea Grévin" - muzea voskových figurín i s milým přivítáním sektem a chuťovkami.

Byly to opět dva dny s nezapomenutelnými zážitky. Organizátorkám děkujeme a už se těšíme na příští rok.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář