Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční konference LPR 2016

1. 11. 2016

V úterý 18. října jsme jely na  výroční konferenci Ligy proti rakovině do Prahy. Počasí bylo celkem dobré,dokonce svítilo i sluníčko, i když předpovídali déšť, ale ten přišel až večer.

Program byl velmi bohatý,

- Dlouhodobý program prevence nádorových onemocnění

- Další téma "Propojit  generační svět" mladých  a starších, protože ústní komunikace vázne - nemá takový úspěch. Budeme se snažit o moderní virtuální komunikaci přes Facebook, Twitter atd.

Je to důležité při různých akcích nejen  ČDPR - Český den proti rakovině . Byla zhodnocena sbírka, nejúspěšnějsí  za celou dobu  konání, poděkování patří všem kdteří se zapojili. Na Ligu proti rakovině bylo zasláno 18 248 289 Kč, včetně darů na účet i dárcovských DMS.

Dále byly zhodnoceny "Putovní výstavy" které se konaly na různých místech ČR. Příští rok bude  výroční desátý. 

Hodnocení rekondičních pobytů - udělat něco pro zviditelnění, chce to  veřejnou reklamu. Zahrneme do plánu a zkusíme vtáhnout lékaře, aby nabízeli onkologickým pacientům.

Dále jsme měli zajímavou přednášku nejen o nádorech prsu u žen, ale i u mužů, ročně jich onemocní 40 000. Dále se hovořilo o SOS centrech - linkách důvěry, pomoci v rodinách a krizových centrech.

Pro odpočinek jsme měli koncert Rudolfa Měřinského, velmi hezký a zklidňující.

Na závěr jsme měli úžasné povídání pana Petra Hory Hořejše o založení Jedličkova ústavu pro handicapované. Velmi poutavě  vyprávěl o Rudolfu Jedličkovi , radiologovi a pozdějším zakladateli Jedličkova ústavu.

Byl to pro nás opravdu náročný den, sezení ve vlaku, sezení na přednáškách, ale stálo to za to. Všechny zajímavé  informace předáme v klubu našim členkám.

Další den jsme byly rozděleny do 4 skupin a já s Martou zástupkyní jsme se vydaly s průvodkyní do Břevnovského kláštera, kostela a ke studánce. Pan průvodce velmi poutavě vyprávěl.

Děkuji všem organizátorkám za nádherně a užitečně strávené dva dny v krásném prostřředí hoteli Duo a pak na Břevnově.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář