Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shalom 2019

1. 7. 2019

Akce Shalom

Přišlo jaro a byl tu 4. duben 2019. V Praze se opět konal Židovský den, který jsme si v INNĚ tolik oblíbily. A tak jsme prostřednictvím Aliance proti rakovině prsu zase vyrazily na výlet.  Brzy ráno odjelo RegioJetem z Havířova šest členek klubu. V kupé bylo veselo a ani jsme se nenadály a byly jsme v Praze.  

Tentokrát byl Shalom jednodenní, na jednom místě, a to v Židovské obci na Josefově v Praze 1. Sešlo se nás z celé republiky hodně; byl plný sál. Mile nás tam přivítala paní doktorka Zuzana Peterová, která celý program připravila ve spolupráci se Židovskou obcí v Praze. Vyslechly jsme si dvě zajímavé a pro nás velmi užitečné přednášky. Jedna byla       „O nemocech dlouholetých“ od MUDr. Zdeňka Kalvacha a „Jak zvládat onkologické onemocnění“ v podání PhDr. Martina Pospíchala, Ing.

Po přednáškách, si mohli zájemci prohlédnout za doprovodu a výkladu paní Peterové, prostory krásné synagogy. Pak následoval sytý košer oběd a po něm nás čekala procházka v okolí Židovské obce.  Josefov v Praze 1 dýchal příjemným prosluněným a teplým jarním dnem. Procházka nám touto historickou a zvláštní částí Židovského města po dopoledním sezení na přednáškách prospěla.

Hned po ní nás čekala v Židovské obci kultura. Spisovatelka paní Dr.  Zuzana Peterová nás seznámila formou výstavy se svou prozatímní literární tvorbou a pak na jevišti prezentovala svou nejnovější knihu „Naše sladké nevěry“, kterou vtipně

předvedla spolu s herečkou Miriam Kantorkovou. Celý program dobově oživili pražští flašinetáři. Byl to hezký a netradiční zážitek.

No, a byl čas cestovat domů. Cesta byla opět příjemná, plná debat o celodenní akci, i když na nás doléhala menší únava. Máme za sebou nevšední den a jsme bohatší o cenné rady z přednášek i o dojmy z nahlédnutí do židovské kultury.  

Napsala Eva Pavlíková

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář