Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reach to Recovery

1. 7. 2019

Pořádala Aliance žen s rakovinou prsu a konal se v Praze  od 12. – 15. 6. 2019 a z každé onkologické organizace měly možnost se zúčastnit dvě členky. Za náš spolek se zúčastnila předsedkyně a paní účetní.

19. ročník konference" Reach To Recovery International 2019", kterou pořádala Aliance žen s rakovinou prsu,  slavnostně zahájil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který ocenil práci Aliance žen pro české pacientky.
Celý program a všechny přednášky byly v angličtině a měly jsme je tlumočeny ve sluchátkách.

Téma bylo onemocnění prsu, diagnostika, prevence i péče o nemocné, také jsme se dověděli o náročné práci dobrovolníků. Delegáti byli z celé světa, z Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu, z Afriky, Asie a Evropy.

Mimo odborných přednášek a workshopů vybarvily účastnice ze 17 zemí světa společně mandalu symbolizující víru, naději, lásku a život. V sobotu po slavnostním zakončení a předávání ocenění RRI následoval společný odchod delegátů na Avon Pochod

 Po příjezdu domů jsem na schůzce informovala členky o průběhu konference, zajímavostech a situaci v různých zemích. Česká republika je v prevenci a léčbě na vysoké úrovni, vážíme si toho.

V některých zemích nemají možnost mamografického vyšetření, a tak ženy přicházejí k lékaři pozdě, ve vyšším stadiu nemoci, kdy léčba je náročnější, dražší a když nemají peníze na léčbu tak umírají.

   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář