Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putovní výstava Ligy proti rakovině v Havířově

26. 9. 2017

 

Letos naše organizace INNA z. s. Havířov oslavila 20. výročí založení klubu a při té příležitosti, jsme se rozhodly, že zorganizujeme také Putovní výstavu Ligy proti rakovině, letos byla 10.  jubilejní a jsem ráda, že se u nás  uskutečnila.

Na začátku jsem oslovila  paní Ondřiškovou z  Magistrátu města Havířova s nabídkou, zda by při Dnech sociálních služeb u nás se mohla konat právě tato jubilejní výstava. Tento nápad ji zaujal  a po projednání s vedením Magistrátu a zástupci Ligy proti rakovině se mohla výstava uskutečnit,

Firma Arcadia, vše připravila a tak jsem já, jako vedoucí onkologické organizace neměla navíc žádnou práci, jenom takovou  jako každý rok, kdy se zúčastňujeme Veletrhu zdraví a sociálních služeb  v Havířově. Jediný rozdíl byl v tom, že Putovní výstava trvala dva dny.

Největší obavy jsme měly z počasí, ale hned první den se nám počasí vydařilo, svítilo sluníčko celý den, bylo teplo a žluté stany na dálku zářily a přitahovaly veřejnost. Program byl velmi zajímavý, vystupovaly zde různé soubory, pěvecké a taneční skupiny.   Návštěvníci mohli vidět ukázky cvičení tělesně postižených, ukázky cvičení tai chi, canisterapie, různá vystoupení souborů ať pěveckých či tanečních. Nebyla nouze o různé soutěže a průběžně lidé procházeli a vyplňovali testy ve velkém žlutém stanu.

Přestávky byla vyplněny skvělým moderátorem, který postupně seznamoval veřejnost se všemi vystavovateli. Vynikající bylo, že se podařilo zajistit i paní doktorku dermatoložku, která kontrolovala zájemcům znaménka.

 U našeho stánku se vystřídalo osm našich členek, které seznamovaly   veřejnost s prevencí nádorového onemocnění prsu. Ženy i muži si zkoušeli techniku samovyšetření prsu.

Všem, kteří se zapojili velmi děkuji, výstava splnila svůj účel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář