Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neviditelné ženy 2021

10. 8. 2021

Ve dnech 31. 7. - 6. 8. 2021 proběhla v hotelu Junior v Poděbradech akce pro tzv. "Neviditelné ženy". Proč"neviditelné"? Protože jsou to ženy, které už  prodělaly jednu nebo i dvě recidivy, a přesto si svoje místo na slunci vybojovaly, a není na nich vidět, že byly tak nemocné. Tyto ženy si mohou vzít s sebou doprovod, který jim podle potřeby pomáhá.

Každý rok tuto akci "Aliance žen s rakovinou prsu" připravuje paní Líba Žamberská, ale letos nemohla ze zdravotních důvodů akci dotáhnout do konce. Držíme ji palce ať se brzy uzdraví.

Celým programem nás provázela Helenka , Katka a pak druhá Líba.

Každé ráno v 7. 00 hodin jsme cvičily, pak následovala snídaně a po ní dopolední program, který byl velmi zajímavý. Lektorky se střídaly a všechny přednášky byly zajímavé, nejen o správném dýchání a využití dechu, také o vlivu světla a barev na náš organismus, oční jóga, tejpování, povídání o lymfatických a jemných masážích, které se můžeme udělat samy, ale pozor, lymfatické masáže může dělat jen proškolený fyzioterapeut. 

Zajímavá byla i reflexní terapie, paní lektorka nám i vytiskla  manuál "Sám sobě reflexním terapeutem", kde  je návod jak postupovat, co masírovat, když nám začíná nějaký problém. Zajímavý byl Su Jok, je to alternativní medicina, lze  diagnostikovat problémy těla na našich rukou, jehličky (akupunktura) pak působí tak, že dochází k řízení bioenergetických procesů v organismu na dálku.

Každé odpoledne bylo cvičení jógy. Po večerech jsme hrály karty, povídaly si a dvakrát jsme měly hudební produkci dokonce i se zpěvem zpěvačky - sopranistky. Ve volném čase jsme se procházely, na kolonádě byly i koncerty. Pobyt se vydařil a všem organizátorkám mnohokrát děkujeme.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář