Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva z Aliance Praha

8. 3. 2012

Návštěva paní ředitelky Aliance v Havířově

 

Dne 29.2.2012  jsme v  naši pacientské organizaci INNA o.s. Havířov  přivítaly  paní ředitelku Aliance  paní Evu Knappovou. Celý den se dle nás velmi vydařil, ráno konečně nepršelo a dopoledne začalo svítit sluníčko. Po přivítání se rozvinula družná debata o naši činnosti, o plánech paní ředitelky a shodly jsme se i na plánovaných společných akcích. Pohovořily jsme i o našich problémech, které sice nejsou velké ,ale tíží nás..

V letošním roce oslavíme 15.výročí založení naši organizace a na výroční schůzi shrneme naši aktivitu. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí a projevilo se to hlavně tím, že jsme o 15 let starší. Věkový průměr při založení klubu byl mezi 45 – 60 lety, nyní je od 55 – 75 let. Je to způsobeno tím, že nově nemocné mladší pacientky nedostávají ani částečný invalidní důchod, ale po skončení pracovní neschopnosti musí nastoupit zpět do zaměstnání a nezbývá jim čas na sdružování. Přesto každý rok přivítáme ve svém středu i nové pacientky.

Naše členky si nedovedou představit, že bychom se scházely jenom 1x měsíčně- ani o prázdninách , schůzky máme po celý rok 1x týdně a stále si máme co říct.

Dnešní den 29.2.2012 byl vyhlášen Aliancí jako „Den navíc“  a po celý den jsme mohly sledovat na stanici Radiožurnálu vstupy lékařů, psychologů, pacientských organizací na téma prevence nádorového onemocnění prsu. Naše paní ředitelka rovněž odpovídala na otázky moderátora právě od nás z Havířova. Doufáme pevně, že Aliance se v povědomí veřejnosti více zviditelnila.

Snad  i paní ředitelka byla u nás spokojena a  odveze  si do Prahy jen příjemné vzpomínky  na naši organizaci a naše město Havířov.

Za organizaci INNA o.s. Havířov

Marčová Marta

privitani-pri-vstupu.jpg

diskuse.jpg

pozorne-sledujeme.jpg

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář