Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablíčkový den

5. 11. 2014

Jablíčkový den

Byl  první akcí v Havířově i v České republice a byly bychom rády, aby se stal tradicí.

Naše organizace INNA o. s. ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu v rámci kampaně „Dne pro zdravá prsa“ vyhlašovaného koalicí Europa Dona zorganizovala „Jablíčkový den“ dne 9. října 2014.

Touto akcí jsme chtěly upozornit veřejnost na důležitost prevence a hlavně ženám a dívkám připomenout význam životního stylu pro zachování zdravých prsů. První krok ke zdraví je zdravá výživa, dále fyzická aktivita, odbourání stresu a preventivní vyšetření.

Ženy od 45 let mají co dva roky možnost mamografického vyšetření, hrazeného pojišťovnami a mladší ženy mohou využít každoroční akce „Den zdraví“ který se koná v havířovské nemocnici a sono  je zdarma.

Mohou využít i poukázky ve výši 200 Kč od firmy Avon na mamograf či ultrazvuk a zbytek částky si samy uhradit. Firma Avon celá léta přispívá na prevenci nádorového onemocnění prsu.

Darovaným jablíčkem -  symbolem zdraví, jsme poděkovaly všem, kteří přispívají finančně na prevenci nádorových onemocnění.

Celkem jsme rozdaly 200 kg  výborných, sladkých a šťavnatých jablíček a preventivní letáčky o důležitosti prevence nejen u žen.  Veřejnost byla příjemně překvapena, že nechceme finanční příspěvek, jen jim doporučujeme, aby se sami starali o své zdraví a využívali včechna dostupná preventivní vyšetření.

Na akci se podílel sponzor Sady Životice, který nám daroval 100 kg  jablíček. Děkujeme. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář