Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablíčkový den 2016

15. 10. 2016

Ve středu 12. října jsme ráno v dešti jely do Životických sadů pro dvě stě kilogramů jablek.

Pan ředitel sadů byl letos k nám opět  vstřícný a dal nám sponzorsky sto kilogramů  jablíček a dalších sto kilogramů nám prodal za nám přijatelnou cenu. Jsme velmi rády a mnohokrát děkujeme.

Europa Donna  vyhlásila 15. říjen  Dnem pro zdravá prsa, aby připomněla ženám a dívkám v Evropě význam životního stylu, kterým můžeme příznivě ovlivnit naše zdraví.

Aktivní pohyb,  udržování stálé tělesné hmotnosti , zdravá strava a mamografický screening snižuje úmrtnost na zhoubný nádor prsu u žen nad padesát let nejméně  o 25%.

Akci "Jablíčkový den" organizujeme  ve spolupráci s  Aliancí žen s rakovinou prsu, v rámci kampaně  "Dne pro zdravá prsa" vyhlašovaného koalicí Europa Donna. Většina onkologických organizací v ČR organizuje "Plaveme prsa" ,  my jsme už v roce 2002 takovou akci  v Havířově pořádaly. Po dvaceti letech činnosti organizace nám tak trošku přibyla léta a tak se do tohoto projektu raději připojíme symbolem zdraví  - to je  jablíčkem.

Ve čtvrtek 13. října 2016 dopoledne a odpoledne jsme nabízely v různých částech města jablíčka spolu s informačními letáčky a doporučovali lidem, nejen ženám, ale také mužům, aby  využívali všechna dostupná preventivní  vyšetření

Zdraví máme jen jedno a abychom byli zdraví, je potřeba pro to něco udělat. Je to důležité hlavně pro mladou generaci. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář