Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den "D"

14. 7. 2019

Jsem ráda, že jsem mohla přivítat naše milé hosty, paní PhDr. Zuzanu Peterovou a jejího manžela pana Mgr. Václava Petera u nás v onkologickém spolku INNA z. s. Havířov. Mnohokrát jim jménem všech členek děkuji za to, že přijali naše pozvání, udělali si čas a přijeli za námi.

Těšily jsme se úplně všechny proto, že některé z nás jezdí pravidelně na akci Shalom, kterou paní doktorka pravidelně připravuje ve spolupráci s Aliancí žen s rakovinou prsu, a ty členky, které paní doktorku zatím znaly jen z vyprávění, tak ji chtěly osobně poznat.   Navíc p. Mgr Václav Peter je rodák z Havířova, a tak se také rád přijel podívat na své rodné město.

Vždy když jsme přijely domů, tak jsme informovaly ostatní o průběhu akce, o zajímavých přednáškách, promítly fotografie, sdílely své pocity a proto byly kolegyně na paní doktorku tak  zvědavé.

Konečně nastal den „D“ a milá návštěva přijela, čekaly jsme je na nádraží a projeli jsme městem, a pak kolem Havířova až do Těrlicka, kde nám začalo pršet, ale za chvíli přestalo a sluníčko zase svítilo.

 Potěšilo nás, že se jim Havířov líbil, oceňovali zeleň a barevnost. Pak jsme jeli do restaurace Vinamet a popovídali jsme si při společném obědě. Následovala cesta do našeho Centra volnočasových aktivit, aby se podívali na naše prostory, které díky Magistrátu města Havířov máme velmi dobře vybaveny a hlavně zdarma, za to jsme velmi vděčné a Magistrátu děkujeme.

Potom jsme zahájili besedu. Paní doktorka nám vyprávěla o židovské víře, o své rodině, o košer jídle a očistné koupeli „mikvé“ o tom že píše knížky a pak už nestačila odpovídat na naše dotazy. Také se chvíli věnovala naší kamarádce a poskytla jí konzultaci. Bylo to příjemné odpoledne, které pak pokračovalo v kostele svaté Anny, kde dříve pan Peter hrával na varhany.

Když jsem pana faráře Tomáše Krajzla v zimě oslovila, zda by si tam po létech pan Peter opět mohl zahrát, tak nám vyšel ochotně vstříc, a navíc nám nabídnul i komentovanou prohlídku kostela. To také splnil a těm kteří chtěli se podívat do kostela, zajímavě vyprávěl o historii kostela-původně kapličky, a o tom, jak se kostel modernizuje a rozšiřují se prostory. Velmi panu faráři děkujeme.

Pak jsme si mohli poslechnout několik skladeb, které nám p. Mgr Václav Peter zahrál na varhany. Byl to opravdu krásný zážitek.

Potom jsme se rozloučili, poděkovaly jsme za nádherné odpoledne, plné dojmů a doprovodily návštěvu na nádraží.

Pevně věřím, že se v budoucnu ještě setkáme.

Můžete se podívat na fotografie na rajčeti: http://martajedna.rajce.net

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář