Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český den proti rakovině

17. 5. 2016

Každý rok již po dvacet let vyhlašuje Liga proti rakovině veřejnou sbírku "Českého dne proti rakovině".

Naše organizace  organizuje tuto sbírku v Havířově už 17. rok.

Každý rok, každou  druhou středu v květnu se ulice v Havířově a okolí a v celé České republice rozzáří žlutými květinkami měsíčku lékařského a naše členky , studenti středních škol a naši příznivci nabízejí tyto květinky a preventivní letáčky, které jsou každý rok směřovány na určitý druh prevence onkologického onemocnění, letos na prevenci nádorů prsů.

Každý rok má květinka jinou barvu stužky, cena květinky je 20 Kč.

To že sbírka má  skvělý ohlas a výtěžek jde na smysluplné věci a aktivity, jako pomoc onkologických pacientům, prevenci nádorových onemocnění, přístrojovou techniku, výzkum atd. - si můžete  ověřit na stránkách Ligy proti rakovině, kde je přehled za celých dvacet let, na co byly  finance využity.

Ještě Vám poskytnu další informaci, v loňském roce Liga proti rakovině oslavila 25. výročí od svého založení a naše organizace je od svého vzniku v  roce 1997 členem Ligy proti rakovině.

To, že si  lidé uvědomují důležitost prevence, dávají najevo příspěvkem při sbírce, častokrát vyšším než je 20 Kč. Zároveň veřejnost oceňuje, že cena květinky se nezvyšuje

Letos máme nejvyšší výtěžek za celých 17 let co sbírku organizujeme. Odevzdali jsme na poště  na účet Ligy proti rakovině neuvěřitelných 190.471 Kč.

Děkuji  tímto všem členkám INNA z.s. Havířov, studentům středních škol, jejich učitelům a ředitelům škol, kteří uvolnili studenty z vyučování, našim příznivcům a hlavně veřejnosti za účast a podporu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář