Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český den proti rakovině 2015 byl úspěšný

21. 5. 2015

Liga proti rakovině slaví v letošním roce 25 let od svého založení a proto stužka u květinky byla stříbrná.

Počasí bylo letos pro nás příznivé a tak se nám květinkový den vydařil.

Jako každý rok nejenom naše členky nabízely květinky ve městě, ale také jsme spolupracovaly s organizami jako jsou střední školy, ČSŽ v Havířově  a okolí a také s našimi příznivci.

Spolupracovaly jsme tradičně se střední školou kpt. Jasioka v Havířově Suché a s Gymnáziem na ul. Studentská v Havířově - Podlesí. Děkujeme paní učitelce Mgr. Kubátové a panu Mgr. Szotkowskému za super spolupráci a doufáme že bude i nadále pokračovat. Děkujeme ředitelům škol za jejich vstřícnost a uvolnění žáků z vyučování.

Celková částka kterou jsme při veřejné sbírce Ligy proti rakovině vybraly

je 149.882,-Kč.

Prodaly jsme všech 6500 ks květinek a nevrátily jsme ani jednu.

Výtěžek této sbírky jako každý rok jde na prevenci, výzkum nádorových onemocnění, přístrojovou techniku do nemocnic a také na pomoc onkologickým pacientům.

Až bude sbírka uzavřena, můžete pak na stránkách Ligy proti rakovině zjistit jaký byl celkový výtěžek celorepublikové sbírky. Také tam najdete využití financí ze sbírek od  roku 1997, kdy se organizovala první sbírka - letos už to byl 19. ročník . Každý rok je sbírka zaměřena na prevenci nádorů, letos to bylo na prevenci nádorů reprodukčních orgánů.

Pár fotografií je uloženo na http://martajedna.rajce.net

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář