Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český den proti rakovině 2013

15. 5. 2013

Dnes se uskutečnil již 17. ročník Českého dne proti rakovině. Počasí bylo oproti loňského roku nádherné, sluníčko krásně svítilo a havířovská veřejnost byla velmi vstřícná. Podařilo se nám vybrat krásných 131 998 ,- Kč, což je skoro o 19 tisíc Kč více než loni.

Velký dík patří našim členkám, dále příznivcům z řad rodin, známých , přátel a také  studentům středních škol : SOU kpt. Jasioka z Havířova Suché, studentům gymnázia Studentská ul. a Baron School  Tajovského ul. z Havířova - Podlesí. Spolupracujeme s nimi už dlouho a velmi si ceníme jejich přístupu ke sbírce. Velký dík patří i ředitelům škol, kteří uvolnli  žáky z vyučování.

Poděkování patří i  učitelkám:  paní Mgr. Kubátové, paní Mgr. Fachinelli a paní Bc. Vackové, které s námi ochotně spolupracují  a dovedou studentům vysvětlit smysl a důležitost sbírky.

Celý den byl dost náročný nejen pro nás, ale také pro paní Kabelkovou, pracovnici pošty, která nám průběžně po celý den pokladny počítala a byla stále velmi příjemná.

Samozřejmě, že jsme se my i studenti setkali s několika  lidmi, kteří se k nám chovali hrubě, ale úsměvy a ochota většiny, kteří sami za námi spěchali, aby si zakoupili květinku nám vše vynahradili. Havířovská veřejnost tuto sbírku opravdu uznává  a je ochotna každý rok na nádorovou prevenci přispět.

Věříme, že si všichni uvědomují, že dodržováním  jednoduchých zásad zdravého životního stylu  lze  onkologickým onemocněním předejít.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář