Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. výročí založení organizace INNA

31. 3. 2012

Dne 29. března jsme si  na výroční schůzi připomněli 15 let od založení onkologické organizace INNA, vzpomněly jsme na začátky sdružení, kdy  na první schůzce se sešlo  jen 6 žen , ale během těch 15 let prošlo naší organizací kolem 150 žen. Některé chodily jen krátce, jen  po dobu kdy  potřebovaly psychickou  podporu, nebo pokud  se nevrátily zpět do pracovního procesu a pak už jim nezbýval čas na sdružování.

Zavzpomínaly jsme i na ty , které od nás odešly navždy.  

Nyní sdružujeme,  pacienty s různými diagnózami onkologických  onemocnění  a máme mezi sebou i muže .

Činnost klubu je velmi široká, organizujeme spoustu akcí a vždy  jen takové o které mají členové zájem., Kromě schůzek, kulturně společenských a sportovních akcí se  věnujeme také prevenci nádorových onemocnění -  formou přednášek na školách, v různých klubech a pracovních kolektivech.

V Havířově organizujeme  pravidelně Český  den proti rakovině, spolupracujeme s Ligou proti rakovině i s  Aliancí žen s rakovinou prsu -  jsme jedním z jejich  ze zakladatelů.

Za těch 15 let jsme díky prováděné prevenci vešly ve známost i u havířovské veřejnosti, jsme neodmyslitelnou součástí  Dne zdraví v havířovské nemocnici, zúčastňujeme se  i  Dnů v sociální oblasti nejen v Havířově, ale i v  okolí.

Úzce spolupracujeme s onkologickými organizacemi v regionu: v Karviné, Ostravě, Třinci, Frýdku . Opavě a Krnově , každý rok organizujeme  nějakou společnou akci, letos v dubnu  to bude setkání  na Landeku .

Pořádáme  pro členy rekondiční pobyty a díky nim jsme procestovaly skoro celou republiku.

Loni jsme navázaly  přátelství a spolupráci s onkologickým klubem Venuša v Liptovském Mikuláši a s jejich zástupci jsme se setkaly u nás v Havířově při  akci Havířov v květech. Letos plánujeme setkání u nich na Slovensku.

Jsme dobré kamarádky , nejen na klubových schůzkách ale i mimo klub,  i v případě že některá z nás má zdravotní potíže .

Důkazem toho že si máme stále co říct je i to, že i o prázdninách se budeme scházet nadále  pravidelně 1x týdně,  tak  jako po celá léta.

Velmi nás potěšilo že přijaly naše pozvání i kamarádky , které chodily k nám do klubu  v začátku založení organizace a také zástupce Magistrátu města Havířova.

Na začátku nám zahrály na flétnu  krásné melodie žákyně Základní  umělecké školy Lucka a Adélka se svou paní učitelkou Pokornou  a na závěr  nám zahrála na harmoniku a zazpívala paní Mrázková.

Na památku na dnešní den dostal každý účastník tužku s logem naši organizace a adresou našich www. stránek, kde pravidelně informujeme o našich akcích.

Doufejme, že se budeme ve zdraví scházet i nadále.

Za onkologickou organizaci INNA     Marčová Marta

p1060715.jpg

p1060705.jpg

p1060728.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář